Divadelní předplatné

Divadelní předplatné
ZÁŘÍ 2017 – LEDEN 2018
Vážení přátelé divadla!
Startujeme 23. divadelní sezonu: Divadelní předplatné září 2017 – leden 2018. Jak jste již zvyklí, v rámci předplatného opět uvidíte pět představení uváděných kamennými divadly a agenturami, další dvě hry pak uvedou neprofesionální soubory jako součást již zavedené soutěžní přehlídky amatérského divadla Orlická Thálie.
Podobně jako před půlrokem vás prosíme: věnujte pozornost rezervačnímu on-line systému Klubcentra. Abyste si udrželi svá místa, bude pro vás důležité dodržet termín uzávěrky rezervace. Pokud tak neučiníte, budou vaše místa uvolněna pro jiné zájemce. Změna titulů i termínů je vyhrazena, proto sledujte podrobnosti o jednotlivých představeních na plakátech, nebo se informujte v Informačním centru na ústecké radnici (tel. 465 514 271). Program lze vyhledat i na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz .
Věřím, že vás nabídka divadelních představení opět osloví a těším se s vámi na shledanou v našem krásném Roškotově divadle.
Karel Pokorný, ředitel Klubcentra
PROGRAM
Středa
27. září 2017
19:30
SMÍM PROSIT?...
Gérard Bitton a Michel Munz
Činoherní studio Bouře

Henri de Sacy je vášnivý milovník všech žen. Jednoho dne se dozvídá, že má po své tetě zdědit balík peněz, pod podmínkou, že se do roka ožení. Ale jak se nemuset své vášně k ženám vzdát a zároveň splnit kladenou podmínku? Řešení bude překvapivé, rozuzlení ještě překvapivější. Svižná komedie, která nabízí vtipné dialogy a krásné herecké příležitosti.

V režii Jaromíra Janečka hrají: Jan RÉVAI, Martin POLÁCH / Igor BAREŠ, Filip ČAPKA, Kateřina JANEČKOVÁ, Petr PĚKNIC / Karel ZIMA.

Délka představení: 110 minut plus přestávka
 
Středa
18. října 2017
19:30
MRAVNOST - MARNOST
Neil Simon
Zuzana Nováková, Marie Kučerová, spolupráce Saša Gregar

Divadlo Exil Pardubice

Kabaret plný prvorepublikových písniček inspirovaný filmem Mravnost nade vše. Proč kabaret? „Okouzleni poetikou i humorem prvorepublikových filmů si v Exilu hledáme cestu nejen k příběhu Mravnosti, ale k celé atmosféře té doby, písničkám i osudům hlavních hereckých představitelů. A tak se spolu s námi kromě filmového příběhu ocitnete chvílemi také ve zkušebně divadelního souboru, kde si o tom všem se třemi generacemi našich herců a hereček povídáme, zpíváme šlágry té doby a občas někdo i tančí, nebo se pokouší dokonce i stepovat,“ uvádí se v textu divadla Exil.

V režii Zuzany Novákové a Marie Kučerové hrají: Saša GREGAR, Jana TICHÁ, Simona KRAUSOVÁ, Kateřina PROUZOVÁ, Viktor TRNKA, Petr KUBÍK, Věra POJMANOVÁ / Jiřina MEJZLÍKOVÁ, Olga VETEŠNÍKOVÁ, Lukáš VAVREČKA.

Délka představení: 85 minut plus přestávka
 
Středa
1. listopadu 2017
19:30

MILOVAT K SMRTI
Táňa Nálepková, texty písní Jiří Dědeček
Filmová a divadelní agentura Praha

Ve strhujícím příběhu sledujeme životní cestu Edith Piaf: zázračné uzdravení v dětství, zpívání na pařížských dvorech a uličkách, fantastické úspěchy v největších evropských divadlech, turné po USA, závislost na alkoholu, muže a ženy v jejím životě, nemoci, život plný lásky i samoty, v chudobě i přepychu. Edith Piaf byla vždy a za všech okolností pevně rozhodnuta žít naplno, zpívat naplno, milovat naplno... až k samotné smrti. Patnáct nejslavnějších evergreenů Edith Piaf, které uslyšíte v muzikálu Milovat k smrti, právem patří k nejznámějším světovým šansonům vůbec.

V režii Jakuba MACEČKA hrají: Světlana NÁLEPKOVÁ, Martin SOCHOR, Ondřej Kavan / Juraj BERNÁTH / Petr PĚKNIC, živě doprovází: Blue Angel Memory Band Jiřího Toufara.

Délka představení: 115 minut včetně přestávky
 
Čtvrtek
16. listopadu 2017
19:30

HERCI JSOU UNAVENI
Eric Assous
Spolek divadelních ochotníků Diviš Žamberk

Mariana s bohatým přítelem pozve své přátele do svého domu a chce s nimi oslavit získání hlavní role ve filmu. Zábava se rozjíždí, ale zavolá Anita, jejich agentka. Nemůže dům najít a později havaruje. Bujarý večírek končí s překvapivým dojezdem.

V režii Ivany Šrámkové hrají: Michal BELOBRAD, Jana SUCHODOLOVÁ, Martin MIMRA, Michaela ADAMCOVÁ, Petr ŽITNÝ, Markéta ŠÁMALOVÁ.

Třetí soutěžní představení Orlické Thálie 2017

Délka představení: 120 minut bez přestávky
 
Pondělí
11. prosince 2017
19:30

ODVOLÁNÍ
Bill C. Davis
Divadlo v Řeznické

Divadelní hra známého amerického dramatika se zabývá tématem nezávislosti jedince v tradičně fungující instituci. Tu zde zastupuje katolický seminář. Mladý posluchač se obrátí na populárního a věřícími velmi oblíbeného faráře o radu a pomoc. Začne však narážet nejen na církevní řád, ale především na zkostnatělost pozemských zástupců církve. Za své neortodoxní přístupy má být vyhoštěn ze semináře. Tato hra je propracovanou studií charakterů, ale oplývá i komickými situacemi, které její apel nijak nesnižují, naopak zdůrazňují hlavní téma a myšlenku, a to je osobní odvaha každého z nás. Mark Dolson, student katolického semináře, který vstupuje na scénu jako rebelující „snílek a pošetilec“, je ochoten sám sebe i „kariéru“ kněze, pro svoje názory a ideály pravdy a čistoty, zničit. Tak to alespoň vidí jeho mentor otec Farley. My všichni máme volbu, zda zvolíme pohodlí a jistoty a budeme slepí k tomu, co se kolem nás děje, anebo v sobě kousek toho „pošetilce a snílka“ najdeme.

V režii Miroslava TÁBORSKÉHO hrají: Miroslav TÁBORSKÝ a Filip CÍL.

Délka představení: 90 minut
 
Sobota
13. ledna 2018
19:30

JEZINKY A BEZINKY ANEB ARSENIK A STARÉ TETY
Joseph Kesselring
DS Bratří Mrštíků Boleradice

Jezinky a bezinky, někdy též uváděné pod názvem Arsenik a staré tety (v originále Arsenic and Old Lace), je divadelní hra amerického dramatika Josepha Kesselringa, kterou napsal v roce 1939. Jedná se o černou komedii, která měla premiéru 10. ledna 1941 ve Fulton Theatre na Broadwayi. Po 1 444 odehraných přestaveních měla derniéru 17. června 1944. Byl to Jan Werich, který tam tuto hru viděl a který ji nechal přeložit a uvést v Čechách v roce 1958. Důvodem jeho nadšení byl fakt, že se na divadle ještě nikdy předtím tolik nesmál…! Tedy právě jemu jsme dnes vděčni za to, že se můžeme i my bavit jednou z nejslavnějších detektivních komedií světové dramatiky, jejíž děj se odehrává v milém a pohodlném domě, z jehož stěn dýchá spíš atmosféra viktoriánské Anglie než newyorský Brooklyn padesátých let. Dvě starší elegantní dámy, sestry Abby a Marta Brewsterovy, příjemné a pohostinné slečny, zvou staré pány na bezinkové víno. V této rajské pohodě se však dějí věci nadmíru podezřelé. A tak, když tety navštíví jejich synovec Mortimer, nestačí se divit…

V režii Jiřího BRABCE hrají: Marie SOKOLÁŘOVÁ, Iva KAHOUNOVÁ, Radek OMASTA, Luboš STRAKA / Zbyněk HÁDER, Jiří MERLÍČEK, Kateřina KORÁBOVÁ / Jana GLOCOVÁ, Jan KORÁB, Karel SVOBODA / Jurka HÁDER, Jan VYSTOUPIL, Stanislav SVOBODA / Miroslav STROUHAL j.h., Jan POKORNÝ j.h., Jiří JANDA, Jindřich KAHOUN.

Čtvrté soutěžní představení Orlické Thálie 2017

Délka představení: 100 minut plus přestávka
Úterý
30. ledna 2018
19:30

BIOGRAF
Marek Zákostelecký, Jiří Kohout, František Karel Tománek
Cirk La Putyka

Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.
Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků – to je základ našeho příběhu, kterým vás provede někdo, kdo svůj biograf neopustil do dnešních časů. Trochu ředitel, trochu trhač lístků, trochu promítač, trochu prodavač popcornu, ale hlavně starý známý dnes už zapomenutých hrdinů stříbrného plátna – velkých, malých, neviditelných, vynalézavých, něžných i strašidelných. Jejich společné příběhy doprovodí klavírista, tak jako za dob němých filmů.
Biograf je určen milovníkům biografů všech věkových kategorií. A je zcela nehořlavý!

V režii Marka ZÁKOSTELECKÉHO hrají: Jiří KOHOUT a Jan ČTVRTNÍK

Délka představení: 60 minut
 
Změna programu vyhrazena.

Podmínky divadelního předplatného

Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 11. září 2017.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky.
Na představení v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 4. září 2017, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou  následující den uvolněna pro další zájemce.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce končí dne 11. září 2017.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

Otevírací doba IC:
pondělí - pátek
7:00 - 17:00 hod.
sobota
8:00 - 12:00 hod.

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Cena předplastného:
září 2017 – leden 2018
I. místo (přízemí): 1 400,- Kč
II. místo (balkón): 1 300,- Kč

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno