Divadelní předplatné

Divadelní předplatné
ÚNOR – ČERVEN 2018
Vážení přátelé divadla!
Startujeme 24. divadelní sezonu: Divadelní předplatné leden – červen 2018. Jak jste již zvyklí, v rámci předplatného opět uvidíte pět představení uváděných kamennými divadly a agenturami, další dvě hry pak uvedou neprofesionální soubory jako součást již zavedené soutěžní přehlídky amatérského divadla Orlická Thálie.
Podobně jako před půlrokem vás prosíme: věnujte pozornost rezervačnímu on-line systému Klubcentra. Abyste si udrželi svá místa, bude pro vás důležité dodržet termín uzávěrky rezervace. Pokud tak neučiníte, budou vaše místa uvolněna pro jiné zájemce. Změna titulů i termínů je vyhrazena, proto sledujte podrobnosti o jednotlivých představeních na plakátech, nebo se informujte v Informačním centru na ústecké radnici (tel. 465 514 271). Program lze vyhledat i na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz .
Věřím, že vás nabídka divadelních představení opět osloví a těším se s vámi na shledanou v našem krásném Roškotově divadle.
Karel Pokorný, ředitel Klubcentra
PROGRAM
Pondělí 5. února 2018
19:30
CRAVATE CLUB (Dva muži v nesnázích)
Roger-Lacan
Divadelní společnost DuEt Fabrice

Architekty Bernarda a Adriena spojuje pevný přátelský vztah. Jsou partneři firmy, které se dobře daří. Jaký kolotoč neuvěřitelných situací se však může roztočit ve chvíli, kdy jeden z nich z tajemných důvodů nemůže přijít na oslavu kulatých narozenin toho druhého? Nová situace staví oba muže do pozic,v kterých nečekali, že se někdy ocitnou. Komedie, psychologie, paradox, absurdita...

Režie Zdeněk DUŠEK.
Hrají: Martin PECHLÁT a Miroslav ETZLER

Délka představení: 100 minut včetně 20minutové přestávky
 
Čtvrtek 8. března 2018
19:30
1984 aneb VELKÝ BRATR TĚ SLEDUJE
George Orwell
Divadlo Radka Brzobohatého

Kam až sahají hranice lidské svobody? Je možné za každé situace zachovat svobodnou vůli, anebo má každý člověk hraniční mez, za kterou podlehne? Mohou se z lidí stát stroje, které lze jednoduše přeprogramovat?
Tyto a mnohé další otázky si klade psychologický hudební thriller, ukazující postupný rozklad člověka (Winstona Smithe), jeho psychiky, vůle a osobnosti pod tlakem zbožštělého totalitního režimu. Winstonovy vzpomínky prolínají hudební a rytmizované výstupy chóru, charakterizující dokonalou Orwellovskou společnost Velkého Bratra, kde už není žádné myšlení, žádný odpor, žádný zločin, kde už existuje jenom zotročená masa ovládaná kolektivním vědomím, jehož silou je moc – moc pro moc.

Režie Lukáš BURIAN.
Hrají: Lukáš BURIAN, Romana GOŠČÍKOVÁ, Milan ENEČEV, Alena ŠTRÉBLOVÁ / Tereza NEKUDOVÁ / Petra LUSTIGOVÁ, Petr HALÍČEK / Jan SZYMIK, Otto ROŠETSKÝ / Petr FRANĚK

Délka představení: 125 minut včetně přestávky
 
Pátek 23. března 2018
19:30

ALLELUJA, SVATÁ NITUŠ
Florimond Hervé / Henry Meilhac a Arthur Milhaud
DS Jirásek Nový Bydžov

Výpravná klasická opereta v úsporné verzi. Slavná opereta Mamzelle Nitouche vznikla v roce 1883 jako posměšná parodie na tehdejší bombastickou operní tvorbu. Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi, je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren.

Režie: Alexandr GREGAR j. h.
V titulní roli hraje a zpívá: Pavlína STRNKOVÁ.
Dále také trochu hrají a zpívají: Václav TLÁSKAL, Jiří VACEK, Petr KRULIŠ, Světlana VACKOVÁ, Jiří HRUŠKA, Daniel VŠETEČKA, Eva STAŇKOVÁ, Václav BIČIŠTĚ, Vladimír VŠETEČKA, Michal SKALICKÝ, Pavel KLEPAČ, Dana HRUŠKOVÁ, Eva STOKLASOVÁ, Eliška JECHOVÁ, Karolína OČENÁŠKOVÁ, Lukáš ŠANDA, Petr ARCHALOUS, Ján BALÁŽ a další...

Představení je zařazeno do přehlídky Orlická Thálie 2018

Délka představení: 140 minut včetně přestávky
 
Úterý 3. dubna 2018
19:30

FENOMÉN ŠMOK
Pražský komorní balet

Tančí sólisté Pražského komorního baletu

Po zarostlém chodníčku
Hudba: Leoš Janáček.
Choreografie: Pavel Šmok, Kateřina Dedková-Franková.
Premiéra: 14.6.1998.
Obnovená premiéra: 7.12.2017.
Délka 29 minut.
První řada cyklu „Po zarostlém chodníčku“ končí skladbou, kterou Janáček pojmenoval „Sýček neodletěl“. Motiv sýčka, podobně silný a dramatický, jako známý motiv Beethovenovy Osudové symfonie, vnucuje jevištnímu ztvárnění nepřehlédnutelný tragický akcent.

Pauza 20 minut

Chvilka POEzie
Hudba: Jaroslav Ježek a Bedřich Nikodém.
Choreografie: Marek Svobodník.
Světová premiéra: 8.12.2016.
Délka 20 minut.
Černá taneční groteska na motivy proslulé básně Edgara Allana Poea „Havran“.
„S čekáním přichází nejedna kratochvíle, třeba i smrt.“

Technická pauza 3 minuty


Holoubek
Hudba: Antonín Dvořák.
Choreografie: Pavel Šmok.
Premiéra: 9.4.1993.
Obnovená premiéra 23.10.2016.
Délka 20 minut.
Holoubek je známou baladou Karla Jaromíra Erbena, na jejíž motivy napsal Antonín Dvořák v roce 1896 ve Žďáře stejnojmennou symfonickou báseň. Mladá žena, která otráví svého manžela, se rychle vdá za mladého nápadníka a posléze prožívá kruté výčitky svědomí, které ji nakonec doženou k sebevraždě.

Sobota 21. dubna 2018
19:30

MUŽKAŘENÍ
Naďa Míková
DS Symposion Třebechovice pod Orebem

Divadelní Čtyřem kamarádkám z amatérského divadelního spolku se začíná bortit soubor – přijdou o jediného muže v divadle a navíc nemají hru, kterou by uvedly. Jejich potíže v divadle se přirozeně proplétají s jejich vlastními problémy, které postupně vychází najevo. Celá hra (v pravém i přeneseném slova smyslu) se rozjede díky Doubravce, která marně touží po partnerovi. Nadšení zavládne ve chvíli, kdy dojde ke spásnému a slibnému nápadu vypsat konkurz na nového člena do souboru. Casting je však pouze záminkou k tomu, najít vhodného muže pro Doubravku a k všeobecné zábavě. Euforický nápad rozehraje vzrušující zábavu, na jejímž konci není žádná z žen tou, co na začátku. Vášnivá, nezvladatelná a zničující touha po všech okouzlujících bytostech opačného pohlaví, která však s sebou nese rozkol skutečných vztahů, totiž zdaleka není výsadou mužů.

Režie: Jaroslav POKORNÝ
Hrají: Karla DRAŠNAROVÁ, Hana ČEJKOVÁ, Ivana CHARVÁTOVÁ, Markéta KOUBOVÁ, Petra KUCHAŘOVÁ, Miroslav VIK, Jiří ADAM, Václav LOCHMAN, Adam LOCHMAN, Tomáš PŘIKLOPIL, Aleš FLAJŠMAN.

Délka představení: 75 minut plus přestávka
 
Středa 2. května 2018
19:30

BLÁZNOVY ZÁPISKY
Nikolaj Vasiljevič Gogol
Divadelní společnost GP-Art

Jan Přeučil a Nikolaj Vasiljevič Gogol – dva Mistři na jednom jevišti. Oba jsou mistry slova a dokonalého vykreslení postav a postaviček nejrůznějších charakterů. Oba se opět potkávají po padesáti letech, kdy Jan Přeučil poprvé exceloval v této dramatické komedii, která diváky všech generací nejen oslovuje, ale i fascinuje svým pojetím spojení slova, hudby a osudu. Hra založená na zápiscích z Gogolova života dává Janu Přeučilovi možnost fantasticky ztvárnit příběhy lidiček směšných až k pláči a politováníhodných k popukání, zobrazit ostré kontury charakterů, vykreslit romantismus obrácený v žert, než se i v parodii prosadí nepřízeň osudů řízená často démony a běsy... Nezapomenutelné představení, ve kterém opět po půl století jedinečným způsobem exceluje mistr českého slova Jan Přeučil.

Režie: Jaroslav GILLAR.
Hraje: Jan PŘEUČIL

Délka představení: 70 minut bez přestávky
 
Pondělí 18. června 2018
19:30

JMÉNO
Matthieu Delaporte, Alexandre de la Patellière
Divadlo Verze

Mluvit se dá o všem. Mezi dobrými přáteli a příbuznými by vlastně žádné téma nemělo být tabu. Když se ale úspěšný realitní makléř Vincent na večeři u své sestry Elizabeth, učitelky francouzštiny, a švagra Pierra, profesora literatury, svěří se záměrem dát svému synovi kontroverzní jméno, zdá se, že hranice civilizované konverzace byla překročena. Středostavovské předsudky jsou podle všeho přece jen větší, než se přítomní liberálové domnívali. Ke skutečné eskalaci dojde po odhalení nálože, která se skrývá v rodinné historii... Jméno je brilantní komedií podle nejlepší francouzské tradice. Polštářová bitva omezenců, kteří jsou přesvědčeni o tom, že svá omezení už dávno překonali. Hra nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení.

Režie: Thomas ZIELINSKI.
Hrají: Roman ZACH, Jan DOLANSKÝ, Jana JANĚKOVÁ ml., Linda RYBOVÁ a Petr LNĚNIČKA

Délka představení: 90 minut bez přestávky
 
Změna programu vyhrazena.

Podmínky divadelního předplatného

Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 25. ledna 2018.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky.
Na představení v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 18. ledna 2018, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou  následující den uvolněna pro další zájemce.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce končí dne 25. ledna 2018.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

Otevírací doba IC:
pondělí - pátek
7:00 - 17:00 hod.
sobota
8:00 - 12:00 hod.

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Cena předplatného:
únor – červen 2018
I. místo (přízemí): 1 400,- Kč
II. místo (balkón): 1 300,- Kč

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno