Divadelní předplatné

Divadelní předplatné
ÚNOR – ČERVEN 2017
Vážení přátelé divadla!
Startujeme 22. divadelní sezonu: Divadelní předplatné únor – červen 2017. Jak jste již zvyklí, v rámci předplatného opět uvidíte pět představení uváděných kamennými divadly a agenturami, další dvě hry pak uvedou neprofesionální soubory jako součást již zavedené soutěžní přehlídky amatérského divadla Orlická Thálie.
Podobně jako před půlrokem vás prosíme: věnujte pozornost rezervačnímu on-line systému Klubcentra. Abyste si udrželi svá místa, bude pro vás důležité dodržet termín uzávěrky rezervace. Pokud tak neučiníte, budou vaše místa uvolněna pro jiné zájemce. Změna titulů i termínů je vyhrazena, proto sledujte podrobnosti o jednotlivých představeních na plakátech, nebo se informujte v Informačním centru na ústecké radnici (tel. 465 514 271). Program lze vyhledat i na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz .
Věřím, že vás nabídka divadelních představení opět osloví a těším se s vámi na shledanou v našem krásném Roškotově divadle.
Karel Pokorný, ředitel Klubcentra
PROGRAM
Pátek
24. února 2017
19:30
STARÁ DOBRÁ KAPELA
Jiří Hubač
DS NA TAHU Červený Kostelec

Inscenace, kterou červenokostelečtí ochotníci úspěšně zahráli i na slavných prknech pražského Činoherního klubu. Několik seniorů se setkává ve chvíli, kdy každý z nich bilancuje tu velkou část své životní cesty, kterou už má za sebou. V Hubačově uměleckém ztvárnění se příběh o sjezdu abiturientů píseckého gymnázia po padesáti letech stává silnou výpovědí o přetrvávající síle přátelství, a také dramatickou konfrontací lidských osudů a charakterů.

Úprava a režie: Jan BROŽ
Hrají: Pavel ZUZEK, Pavel LABÍK, Jiří KUBINA, Rostislav HEJCMAN, Draha KUBINOVÁ, Milena HOŘEJŠÍ, Václav KOREČEK, Ivo FANTA, Jan BROŽ

První soutěžní představení Orlické Thálie 2017

Délka představení: 90 minut bez přestávky
 
Pátek
17. března 2017
19:30
VELKÝ HOLKY NEPLÁČOU
Neil Simon
Agentura Familie

Hru Neila Simona možná diváci znají z amerického filmu Podivný pár s Jackem Lemmonem a Walterem Matthauem. Autor ji ale pro velký úspěch po 25 letech přepsal do ženské verze. Diváci si tak mohou vychutnat, jak by to asi vypadalo, kdyby domácnost vedly dvě osobité dámy. Herečka Jana ŠULCOVÁ je skvělou protihráčkou herečce Veronice JENÍKOVÉ. K jejich „manželským“ neshodám přizvukují na pravidelných schůzkách jejich letité kamarádky Verna a Mickey. Celé „pohodové“ soužití nabere obrátky, když se hrdinkám začnou dvořit dva charismatičtí Španělé…

Režie: Viktor PAVLOVIĆ
Dále hrají: Vendula KŘÍŽOVÁ / Daniela CHODĚROVÁ, Dana BATULKOVÁ / Kateřina SEIDLOVÁ, Čestmír GEBOUSKÝ / Marcel VAŠINKA / Libor HRUŠKA

Délka představení: 110 minut vč. přestávky (cca 20 minut)
 
Středa
29. března 2017
19:30
MUŽ SEDMI SESTER
Olga Šubrtová, Martin Glaser
DS J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou

Divadelní groteska podle stejnojmenné skandální prvotiny Jaroslava Havlíčka.
Svést sedm sester během sedmi dnů a získat tak bezmezný obdiv kamarádů? Pro opravdového muže není nic nemožné! Parta mladých recesistů se předhání ve vymýšlení šíleností. Jeden z nich chce dokázat nemožné - svést během sedmi dnů sedm sester, členek neskutečné rodinné kapely, nad kterými pevně drží ochrannou ruku nekompromisní maminka. Jak se stát sedminásobným otcem během jednoho týdne? Když tohle dokáže, stane se králem party, králem světa! Prohra se neodpouští!

Režie: Petr SÁDEK
Hrají: Petr SÁDEK, Petr NOŽIČKA, Lukáš KORDÍK, Filip ŠNAJDR, Vlaďka DUŠTOVÁ, Zdena KRACÍKOVÁ, Renata TOMEŠOVÁ Martina PAVELKOVÁ, Martina LÁSKOVÁ, Bára RAJMOVÁ, Zuzana VÁVROVÁ, Lída MRÁZKOVÁ

Druhé soutěžní představení Orlické Thálie 2017

Délka představení: 110 minut plus přestávka
 
Čtvrtek
27. dubna 2017
19:30

OTHELLO
William Shakespeare
Východočeské divadlo Pardubice

Strhující příběh vášní, ve kterém ďábelské intriky udělají z čestného člověka vraha milované ženy. Děj jedné z nejproslulejších tragédií slavného alžbětince se odehrává v Benátkách a na Kypru, kde právě vypukla válka s Turky. Mouřenín Othello je hrdinský vojevůdce ve službách Benátské republiky. Tajně se oženil s Desdemonou, bílou kráskou z patricijské rodiny. Jeho pobočníkem je bezcharakterní prospěchář Jago. Ten zneužije Othellovy důvěřivosti k odstranění náměstka Cassia, na jehož místo se chce dostat. Vnukne Othellovi podezření, že je mu Desdemona s Cassiem nevěrná. Když mu poskytne falešné důkazy, Othello zaplane spalující žárlivostí… Othello je hra o nezvladatelných vášních, které hýbou naším světem stejně jako dávným Shakespearovým – egoismus, závist, žárlivost, kariérismus, xenofobie...
 
Režie Petr KRACIK
Hrají: Milan NĚMEC, Zdeněk RUMPÍK, Jan HYHLÍK, Alexandr POSTLER, Josef LÁSKA, Ladislav ŠPINER, Jan MUSIL, Radek ŽÁK, Tomáš LNĚNIČKA, Aleš ALINČE, Vladimír CHMELAŘ, Veronika MACKOVÁ, Martina SIKOROVÁ.
Souboje: skupina Zubři

Délka představení: 2 hodiny 30 minut včetně přestávky
 
Čtvrtek
11. května 2017
19:30
CENA ZA NĚŽNOST
Dan Gordon
Činoherní studio Bouře

Divadelní hra Dana Gordona vznikla podle stejnojmenného filmu, který v roce 1984 získal hned pět prestižních filmových Oscarů, včetně Oscara za nejlepší film. Hra stejně jako film zdařile osciluje na hranici komedie a melodramu, předvádí téměř 30 let vztahu dvou žen, matky a dcery. Aurora je velmi autoritativní žena, poněkud výstřední vdova, která žije jen pro svou dceru Emmu, které se snaží organizovat a kontrolovat život. V průběhu hry sledujeme Emminu snahu vymanit se z matčina područí, která vyvrcholí manželstvím s floutkem Flapem, se kterým má tři děti – a ani jedno nepojmenuje tak, jak by si matka přála. Pak ale Emma onemocní rakovinou a vztah obou žen se mění, u Emminy smrtelné postele si věčně nespokojená Aurora konečně uvědomí, jak dceru miluje. Osvěžující komediální akcent vnáší do hry krom neustálého špičkování se matky s dcerou i postava bývalého astronauta, opilce a sukničkáře Garretta, který se vytrvale pokouší získat nedostupnou Auroru...

Režie: Viktorie ČERMÁKOVÁ
Hrají: Jana JANĚKOVÁ, Jitka ČVANČAROVÁ, Alexej PYŠKO, Marcela HOLUBCOVÁ / Daniela CHODĚROVÁ, Jan KAČER / Petr PELZER / Jan FIŠAR / Robert JAŠKÓW, Daniela CHODĚROVÁ / Petra HOBZOVÁ

Délka představení: 120 minut plus přestávka
 
Úterý
30. května 2017
19:30
METAFORY TANCE
Come see Comme ça / Němý výkřik  / This Is Not a Kiss!

Pražský komorní balet

Představení Metafory tance prezentuje tři díla současných choreografů – Alexandry Dziurosz, Hany Litterové, Žiga Jereba a Anny Štěrbové, které spojuje nejen slovanský původ, ale především snaha o divácky srozumitelné dílo, kde hlavní roli hraje tanec. Tanec, který může mít rozličný pohybový slovník, nicméně je nositelem myšlenky díla a vzniká v souladu s hudebním doprovodem. Tématem složeného večera je lidské chování s jeho světlými i temnými stránkami. Co vše ovlivňuje naše jednání? Konvence, společenské normy, emoce, vášně, smysly... K čemu může vést násilné potlačování osobnosti či naopak naprosto nekontrolované jednání?

Délky jednotlivých choreografií: 30 minut / 20 minut / 28 minut
 
Středa
14. června 2017
19:30


SHIRLEY VALENTINE
Willy Russell
Filmová a divadelní agentura Praha

One woman show Simony STAŠOVÉ. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené. Bravurní komedie o hledání vlastní identity z dílny známého britského komediografa Willy Russella, jehož muzikál Pokrevní bratři obletěl celý svět, je určena nejen všem ženám středního věku, které pomalu ztrácejí životní elán, ale i všem divákům, kteří mají rádi dobrou zábavu. Navíc je skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, přímo stvořené pro hvězdu Městských divadel pražských Simonu Stašovou, která dlouho čekala právě na takovouto příležitost. Sama se vyjádřila, že tahle hra je právě o tom, co touží říct teď v tuto chvíli.

Režie: Zdeněk KALOČ

Délka představení: 2 hodiny 30 minut vč. přestávky
 
Změna programu vyhrazena.

Podmínky divadelního předplatného

Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 13. února 2017.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky.
Na představení v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 6. února 2017, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou  následující den uvolněna pro další zájemce.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce končí dne 13. února 2017.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

Otevírací doba IC:
pondělí - pátek
7:00 - 17:00 hod.
sobota
8:00 - 12:00 hod.

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Cena předplastného:
únor – červen 2017
I. místo (přízemí): 1 400,- Kč
II. místo (balkón): 1 300,- Kč

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno