Koncertní předplatné


Koncertní předplatné
září 2018 – květen 2019
Vážení příznivci dobré hudby,
také pro období září 2018 – květen 2019 pro Vás Klubcentrum připravilo seriál koncertů různých hudebních žánrů tak, aby Vám přinesl zajímavé hudební zážitky. Opět se budeme scházet především v akusticky dokonalém prostředí koncertního sálu Základní umělecké školy Jaroslava Kociana, za krásou hudby ovšem pozveme také do Roškotova divadla. Věříme, že budete s naší nabídkou spokojeni a těšíme se na setkávání s Vámi!
Už v předcházejících koncertních sezonách nabídlo Klubcentrum rezervační on-line systém, kterého mohou zájemci o naše pořady využívat. Vás prosíme o dodržení uzávěrky koncertního předplatného.
Změna programu koncertního předplatného je vyhrazena, podrobnosti o jednotlivých koncertech najdete na plakátech, informace budou k dispozici také v Informačním centru na radnici (tel. 465 514 271) nebo na internetových stránkách Klubcentra www.klubcentrum.cz.
Karel Pokorný, ředitel
PROGRAM
pátek
28. září 2018
19:30
BEDŘICH SMETANA: MÁ VLAST
Komorní orchestr Jaroslava Kociana
rozšířený o dechovou sekci Filharmonie Hradec Králové
Bohuslav Mimra – dirigent

Komorní orchestr Jaroslava Kociana
Nyní třicetičlenné komorní těleso má za sebou zajímavou a velmi pestrou minulost. KOJK vznikl v roce 1967 jako příležitostné hudební těleso, které vystoupilo se slavným ústeckým rodákem, violoncellistou Bohušem Heranem, na slavnostním koncertu. Hráči se rozhodli pokračovat dál v hudební činnosti a pod jménem slavného houslisty Jaroslava Kociana účinkují dodnes. Dirigentem je MgA. Bohuslav Mimra, který převzal orchestr v roce 1983 po Antonínu Šimečkovi. Za tu dobu účinkovalo toto komorní těleso na desítkách koncertů u nás i v zahraničí s velmi širokým repertoárem. V roce 2011 obdržel orchestr cenu GRAND PRIX 2011 za nejlepší hudební výkon v rámci Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradu.
V poslední době byl orchestr značně omlazen žáky a studenty hudebních škol a konzervatoří. Pod profesionálním vedením Bohuslava Mimry si orchestr vydobyl špičkovou pozici mezi amatérskými tělesy a s pomocí dechové sekce Filharmonie Hradec Králové, se mu daří realizovat, vedle širokého komorního repertoáru i velká symfonická díla. V podání orchestru zazněla stěžejní díla světových klasiků, Dvořákova „Novosvětská“, Smetanova „Má vlast“, Martinů 4. symfonie, Dvořákovo „Stabat Mater“ a další. Zdá se, že i budoucnost orchestru je zajištěna, a to přílivem mladých instrumentalistů, kteří hledají v orchestrální hře uplatnění a smysl života. Za 51 let své činnosti si Komorní orchestr Jaroslava Kociana získal pověst vynikajícího hudebního tělesa a dosáhl řady úspěchů.

MgA. Bohuslav Mimra studoval na kroměřížské konzervatoři. Po maturitě nastoupil na Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, kde studoval v houslové třídě prof. Jiřího Trávníčka, tehdejšího primária Janáčkova kvarteta. Roku 1970 se stal členem Východočeského státního komorního orchestru v Pardubicích, později i primáriem Východočeského smyčcového kvarteta. Po přestěhování do Prahy působil jako houslista od roku 1984 nejprve v Pražském komorním orchestru bez dirigenta, Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, nakonec v Sukově komorním orchestru. Od roku 1991 zastával místo ředitele Základní umělecké školy v České Třebové, je členem odborné rady Artama Praha, vyučuje každoročně na Mezinárodních interpretačních kurzech v Litomyšli. S Komorním orchestrem Jaroslava Kociana pracuje od roku 1983.
 
úterý
23. října 2018
19:30
TÓNY NAD MĚSTY
Mirko Satto – akordeon
Maddalena Murari - klavír

Mirko Satto studoval hru na akordeon na konzervatoři A. Steffaniho v Castelfranco Veneto, kterou absolvoval v roce 1999 s vyznamenáním a získal dvě stipendia jako nejlepší student konzervatoře. Ve studiu pokračoval u Sergia Scappiniho, Huga Notha a Wladimira Zubitského a také absolvoval několik seminářů, které pořádal slavný akordeonista Salvatore di Gesualdo. Kromě toho absolvoval hru na hoboj pod vedením prof. Paola Brunella.
Je laureátem několika národních i mezinárodních soutěží ve hře na akordeon.
Hrál na významných festivalech a v mnoha koncertních sálech po celé Evropě, Austrálii, Africe, Japonsku a Jižní Americe jako jsou např.: Tokyo Opera City, Symphony Hall v Osace, Minato Mirai Hall v Yokohomě, Amazon Theatre v Manaus (Brazílie), Murray River International Music Festival (Austrálie), Festival of Benevento, Societa 'dei Concerti Milano.
Repertoár akordeonisty Mirka Satto zahrnuje skladby od baroka až po díla současných skladatelů, od francouzského šansonu po argentinské tango. Vedle intenzivní sólové koncertní činnosti je velmi aktivní i v oblasti komorní hudby.
Jako harmonikář se věnuje tangu od A. Piazzolly a slavných argentinských autorů, vystupuje v různých komorních souborech od dua po kvarteto a orchestry. Hrál a v současné době spolupracuje s Filarmonia Veneta, Orchestra of Treviso, New Band of Castelfranco Veneto, Malipiero Orchestra of Asolo, La Venet Orchestra, Orchestra del Veneto Orientale, Orchestra del Teatro Olimpicove Vicenze a Orchestra del Arena ve Veroně.

Maddalena Murari studovala hru klavír u prof. Marie Luisy Caprary na konzervatoři C. Polliniho v Padově, kterou absolvovala v roce 1995. Komorní hudbu studovala na hudební škole ve Fiesole.
Maddalena je devítinásobnou absolutní vítězkou soutěže klavíristů (Cesenatico, Montescudo, Saludecio Nineteenth Century Festival, Fusignano 1995 a 2007, Mola v Bari, Oliveto, Busalla, Horn Festival Allegro Vivo) a získala řadu dalších ocenění v soutěžích.
V roce 2002 získala ocenění vydané konzervatoří B. Marcella v Benátkách, hrála s orchestrem Teatro La Fenice a téhož roku byla pozvána Mario Messinisem, aby se zúčastnila koncertní série Constellation Chopin v Ateneo Veneto v Benátkách. V roce 2004 absolvovala s houslistkou Ananou Maritanovou turné po Tchaj-wanu, kde hrály v Národním divadle v Taipei a ve městech Taichung a Tainan. V letech 2006 a 2007 vystupuje na Tchaj-wanu na sérii koncertů s barytonistou Richardem Rittelmannem. V roce 2009 spolupracovala s kvartetem Vitus, s kterým uskutečnila řadu koncertů po Německu a Itálii a nahrála s ním CD s díly Dvořáka a Schumanna. V roce 2010 byla opět pozvána na Tchaj-wan jako součást koncertního turné Love and Share ve městech Taichung a Tainan.
úterý
6. listopadu 2018
19:30
MILAN AL-ASHHAB
HOUSLOVÝ RECITÁL

Milan Al-Ashhab - housle
Adam Skoumal – klavír

Milan Al-Ashhab se začal hře na housle se věnovat v pěti letech, nejprve
v Chomutově, o rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy K. Hasilové, pod
jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má spoustu soutěžních ocenění. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu na soutěži Luise Spohra ve Weimaru. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky. Vystupoval jako sólista mnoha orchestrů a má za sebou desítky celovečerních recitálů. Rovněž se zúčastnil mistrovských kurzů u osobností, jakými jsou např. Shlomo Mintz, Ida Haendelová a další.

Adama Skoumala zná publikum v Evropě, v USA a v Japonsku jako předního českého klavíristu a skladatele. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, se Slovenskou filharmonií, s Bamberskými symfoniky vedenými J. Nottem a s dalšími evropskými orchestry a podnikl také četná zahraniční vystoupení s orchestrem Národního divadla. Na jeho kontě jsou mnohé nahrávky, uveďme za všechny poslední CD s klavírními koncerty Rachmaninova a Bacha za doprovodu Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.
pondělí
10. prosince 2018
19:30

VÁNOČNÍ KONCERT EVY URBANOVÉ
a BAROCCO SEMPRE GIOVANE


Sopranistka Eva Urbanová patří k největším českým operním hvězdám. Dvakrát byla oceněna Cenami Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni, získala kanadskou cenu Dory Mavor Moore za ztvárnění téže role v inscenaci v Torontu či americkou cenu Grammy za nahrávku Famous Opera Arias. Na tutéž cenu byla nominována i její nahrávka Fibichovy Šárky s dirigentem Charlesem Mackerrasem. V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francouzské republiky.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých hudebníků. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka, dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů. Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu, Bachovy soutěže v Lipsku a Čajkovského soutěže v Moskvě.
úterý
15. ledna 2019
19:30
MATYÁŠ NOVÁK - klavír

Matyáš Novák začal hrát na klavír v pěti letech. Na jeho uměleckém rozvoji se podíleli M. Vlčková, J. Turková, M. Langer a I. Kahánek. V současné době je studentem gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, Konzervatoře Pardubice ve třídě Jitky Fowler Fraňkové a od září 2013 rovněž studentem věhlasné klavírní akademie „Incontri col Maestro“ v italské Imole nejprve ve třídě prof. Vovky Ashkenazyho, od r. 2017 ve třídě prof. Borise Petrushanského.
Matyáš je vítězem řady národních i mezinárodních soutěží a laureátem řady dalších.
V roce 2015 získal 1. cenu + Cenu Heleny Karáskové pro absolutního vítěze v Mezinárodní rozhlasové soutěži mladých hudebníků Concertino Praga, kde soutěžil v kategorii DUO spolu s houslistkou Larisou Palochovou. V dubnu získal 1. cenu a titul absolutního vítěze oboru klavír na Mezinárodní soutěži Pro Bohemia v Ostravě. V srpnu byl členem mezinárodní poroty XXI International Piano Competition Ibiza.
V říjnu se představil se svými recitály na koncertním turné po Číně (konkrétně ve městech Shanghai, Peking, Chongquing, Shangsha). V roce 2016 získal Grand Prix pro absolutního vítěze na 21st Evangelia Tjiarri International Piano Competition (Larnaka, Kypr), v květnu absolvoval další koncertní turné po Číně s recitály ve městech Jiaxing, Hangzhou, Quzhou a Peking, v říjnu obdržel 1. cenu na 3th Aci Bertoncelj International Piano Competition (Velenje, Slovinsko).
V listopadu získal 1. cenu na 4. Internationaler Jenö Takács Klavierwettbewerb (Oberschützen, Rakousko) a 1. cenu + titul abolutního vítěze oboru na XXXIX. Soutěžní přehlídce konzervatoří a hudebních gymnázií.
V roce 2017 natočil sólové CD s cyklem Léta putování: Rok první: Švýcarsko Ference Liszta, získal 1. cenu na Bradshaw & Buono International Piano Competition a debudoval v Carnegie Hall v New Yorku. V červenci se stal jedním z vítězů CME International Performing Arts Grant, ocenění, které uděluje Center for Musical Excellence v New Jersey. Součástí ceny je účast na Brevard International Music Festival v Severní Karolíně v roce 2018.
Matyáš koncertuje doma i v zahraničí a účastní se domácích i zahraničních hudebních festivalů a mistrovských kurzů.
úterý
19. února 2019
19:30
SHADOW QUARTET
Štěpán Švestka – violoncello
Marek Švestka – kontrabas
Jaromír Žižka – akordeon
Ondřej Plhal – housle

Tato naprosto jedinečná formace hudebníků vznikla ke konci 90. let jako reakce na stávající tvář klasické hudby. Záměrem tohoto seskupení je tedy interpretace klasické hudby v netradičních úpravách. V širokém repertoáru této kapely dále nechybí hudba filmová, muzikálová a populární.
Za posledních pět let působení Shadow Quartetu na hudební scéně jsou nepřehlédnutelné vystoupení s umělci jako např. Zuzana Norisová, Jiří Korn, Janek Ledecký, Lenka Filipová a další. Asi k největším úspěchům těchto vynalézavých hudebníků patří zápis do Guinessovy knihy rekordů skladby N. A. Rimského-Korsakova, "Let čmeláka“. Uměleckým vedoucím souboru je violoncellista Štěpán Švestka.
úterý
26. března 2019
19:30
JARNÍ KONCERT SMÍŠENÉHO PĚVECKÉHO SBORU ALOU VIVAT

Smíšený pěvecký sbor Alou Vivat z Ústí nad Orlicí od jeho založení na jaře 2001 umělecky vedli a dirigovali manželé Josef a Stanislava Novotní. Sbor chtěl navázat na ústecké sborové tradice, ale po svém. Přizpůsobuje se současnému trendu v hudbě, současné generaci a interpretům dobré muziky. Repertoár sboru je velmi široký, napříč všemi žánry. Swing, blues, moderna, ale i klasika. Skladby J. Jindřicha, J. Lahulka, Fr. Uhlíře, J. Ježka, V a W, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, G. F. Händela, spirituály, tradicionály, skladby od skupiny ABBA, Beatles, Queen.  Od roku 2016 převzala taktovku jejich dcera Kamila Pavlíková. Od roku 2012 sbor na klavír doprovází Zdeňka Hájková.
čtvrtek
11. dubna 2019
19:30
ČESKÉ SMYČCOVÉ DUO
Lucie Sedláková Hůlová – housle
Martin Sedlák - violoncello

České smyčcové duo založili houslistka Lucie Hůlová a violoncellista Martin Sedlák v roce 1994 během studia na Konzervatoři v Praze. Od té doby již absolvovali mnoho úspěšných vystoupení, a to nejen doma, ale i na festivalech v zahraničí (Švýcarsko, Španělsko, Rakousko, Řecko, Argentina, Sýrie, Jordánsko, Egypt, Rusko, Mexiko). Lucie i Martin jsou absolventy Konzervatoře v Praze a Hudební fakulty Akademie múzických umění. V době studií se účastnili mnoha mistrovských kurzů a získali i několik ocenění v mezinárodních soutěžích. V roce 1998 získali jako duo 1. cenu v soutěži o nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů v rámci Mezinárodní letní akademie v rakouském Semmeringu. Uskutečnili také několik nahrávek pro Český rozhlas a jejich koncerty byly snímány i zahraničními rozhlasovými stanicemi (např. ÖRF 1, Radio Nuevo León Mexiko aj.). Repertoár souboru zahrnuje dua z doby baroka až po současnost. V roce 2002 vyšlo debutové CD Českého smyčcového dua, pro které interpreti vybrali své oblíbené skladby autorů 20. století (Martinů, Honegger, Ravel). Oba členové se věnují jak sólové, tak komorní hudbě.
Společně s klavíristkou Veronikou Böhmovou tvoří klavírní trio Kinsky Trio Prague, a zároveň působí v komorním orchestru Praga Camerata, se kterým vystupují i sólově. Často spolupracují s houslistou Pavlem Hůlou a s varhanicí Jiřinou Dvořákovou Marešovou. S těmito tělesy i jako sólisté absolvovali již stovky koncertů na pěti kontinentech světa a natočili několik CD. V letech 2000-2004 byli Lucie i Martin členy mezinárodního orchestru „UBS Verbier Festival Orchestra“, kde měli možnost pracovat s nejlepšími světovými dirigenty a sólisty. Kromě pravidelného hostování na prestižním festivalu ve švýcarském Verbier s tímto tělesem účinkovali na nejproslulejších pódiích celého světa, jako např. Carnegie Hall v New Yorku, Musicverein Wien, Teatro Colón v Buenos Aires. Spolupracovali také s komorním orchestrem vedeným Maximem Vengerovem.

Houslistka Lucie Sedláková Hůlová je absolventkou Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Účastnila se zároveň mistrovských kurzů a získala několik ocenění v soutěžích. Na svém kontě má řadu úspěšných sólových vystoupení s orchestry i s různými partnery v komorní hře. V roce 2004 se například s velkým úspěchem představila jako sólistka Plzeňské filharmonie s dirigentem Jiřím Malátem na turné v USA (Dvořákův Houslový koncert).
Lucie uskutečnila již řadu nahrávek jak pro Český rozhlas, tak na CD. Zabývá se také autentickou interpretací staré hudby. V této oblasti spolupracuje s renomovanými soubory (např. Capella Regia, Musica Florea, Capella Ornamentata aj.) a sólisty. Sólově se mj. zabývá interpretací Biberových Růžencových sonát v původních scordaturách. Hraje na nástroj italského mistra 2. poloviny 18. století a na kopii barokních houslí G. Guarneriho zhotovenou Daliborem Bzirským.

Violoncellista Martin Sedlák je absolventem Konzervatoře v Praze a hudební fakulty AMU. Má za sebou řadu mistrovských kurzů u významných violoncellistů naší doby jako jsou M. Mlejnik, E. Arizcuren, T. Kühne, M. Perényi a M. Rostropovič. V roce 1996 se stal laureátem Mezinárodní violoncellové soutěže v Liezenu v Rakousku (2. cena). Na podzim téhož roku byl semifinalistou Mezinárodní violoncellové soutěže Dr. Luise Sigalla v Chile. V roce 1997 zvítězil v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v Praze (1. cena) a současně získal zvláštní cenu za nejlepší provedení skladby B. Martinů. V roce 1998 byl zařazen jako sólista na prestižní listinu mladých Českého hudebního fondu. Kromě sólové hry je také vyhledávaným komorním hráčem. Pro Český rozhlas nahrál již přes deset titulů. Hraje na nástroj F. A. Homolky z roku 1859 a O. F. Špidlena z roku 1928.
29. nebo 30. dubna 2019
19:30
Komorní filharmonie Pardubice
sólista Emrik Reverman (Kanada), laureát Kocianovy houslové soutěže 2018

Koncert v rámci 61. ročníku Kocianovy houslové soutěže a 14. ročníku festivalu Kocianovo Ústí nad Orlicí.
 

Podmínky koncertního předplatného

Předplatné na září 2018 až květen 2019 - 9 koncertů činí:  900,- Kč.

Výhodou předplatného je výrazná sleva v ceně abonentky oproti vstupenkám, které budou prodávány ve volném prodeji. Z důvodů neustále vzrůstajících nákladů na jednotlivé akce jsme byli nuceni zachovat pouze normální cenu abonentky a výrazně budeme zvyšovat cenu vstupenek prodávaných ve volném prodeji.
Členem se může stát každý, kdo podá přihlášku do 9.9.2018.
Předplatné se platí jednorázově v Informačním centru Městského úřadu v Ústí nad Orlicí nebo v kanceláři Klubcentra, Lochmanova 1400.
Objednávky organizací vyřizuje pouze Klubcentrum.
Abonentní vstupenky obdrží každý předplatitel ihned po zaplacení příslušné částky, na koncerty v Roškotově divadle má předplatitel právo vybrat si řadu i místo.
Bližší informace o představeních, termínech i případných změnách budou v průběhu roku zveřejňovány v kulturní příloze Ústeckých listů, na výlepových plochách, internetu (www.klubcentrum.cz) a na čísle 14000.
Pořadatelé si vyhrazují právo na změnu programu.
Současným předplatitelům rezervujeme místa do 2. září 2018, pokud do tohoto data nebudou vaše rezervovaná místa zaplacena, budou následující den uvolněna.
Uzávěrka prodeje předplatného pro všechny zájemce je dne 9.9.2018.

Předplatné:

rezervační on-line systém

Informační centrum Městského úřadu
Mírové náměstí
Ústí nad Orlicí
tel.: 465 514 271

KLUBCENTRUM v Ústí nad Orlicí
Lochmanova 1400
Ústí nad Orlicí
tel.:
736 503 564

Otevírací doba v IC:
pondělí - pátek
7.00 - 17.00 hod.
sobota
8.00 - 12.00 hod.

Informace:
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:
606 684 449, 736 503 564
info@klubcentrum.cz
www.klubcentrum.cz

VYUŽIJTE VÝHOD KONCERTNÍHO PŘEDPLATNÉHO!

 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno