Nabídka pořadů • Březen

Předprodej vstupenek
v Informačním centru MěÚ, tel. 465 514 271.
Plakát k nahlédnutí
ve formátu PDF

(Stažení plakátu ZDE)
Prodej vstupenek na kulturní pořady
je v pokladně vždy 1 hodinu před začátkem pořadu.
 
2. března – 30. března

Foyer Roškotova divadla
VZNIK SAMOSTATNÉHO ČESKOSLOVENSKA
Poskytovatelem výstavy je Projekt 100

Výstava se zabývá vznikem samostatného Československého státu. Přibližuje všechna důležitá fakta tohoto dějinného procesu, který přinesl Čechům a Slovákům společný a svobodný stát. Poskytuje zajímavé informace vztahující se k Masarykově zahraniční akci, k působení Československé národní rady i ke vzniku a formování čs. legií v Rusku, Francii a Itálii. Nechybí ani panely zabývající se i dobrovolci v jiných dohodových armádách. Pozornost je věnována i boji o integritu, kdy nové republice hrozilo nejrůznější nebezpečí v pohraničních oblastech a kdy Slovensko a Těšínsko muselo být teprve tvrdě vybojováno.

Výstava je přístupná vždy v době konání akcí v divadle.
Pro větší skupiny možnost přístupu individuálně po předchozí domluvě
(T. Fiedler – tel. 736 413 530).
Pátek 2. března
10:00 hodin
HASTRMAN TATRMAN
Divadelní společnost Julie Jurištové

Uzavřené školní představení
Sobota 3. března
19:30 hodin
MIKHAIL BARYSHNIKOV: PROSTOR
Švédský choreograf Mats Ek vytvořil taneční duet pro světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a Anu Lagunu, která je Ekovou dvorní tanečnicí. Režisérem filmového zpracování je švédský Režisér Jonas Åkerlund, dobře známý svou spoluprací s umělci světové hudební scény (Madonna, Rolling Stones, Rammstein, U2, Lady GaGa, Robbie Williams, Ozzy Osbourne, Paul McCartney, Metallica...).

30 min.

Vstupné 120 Kč
Čtvrtek 8. března
19:30 hodin

1984 ANEB VELKÝ BRATR TĚ SLEDUJE!
George Orwell
Divadlo Radka Brzobohatého

Kam až sahají hranice lidské svobody? Je možné za každé situace zachovat svobodnou vůli, anebo má každý člověk hraniční mez, za kterou podlehne? Mohou se z lidí stát stroje, které lze jednoduše přeprogramovat?
Tyto a mnohé další otázky si klade psychologický hudební thriller, ukazující postupný rozklad člověka (Winstona Smithe), jeho psychiky, vůle a osobnosti pod tlakem zbožštělého totalitního režimu. Winstonovy vzpomínky prolínají hudební a rytmizované výstupy chóru, charakterizující dokonalou Orwellovskou společnost Velkého Bratra, kde už není žádné myšlení, žádný odpor, žádný zločin, kde už existuje jenom zotročená masa ovládaná kolektivním vědomím, jehož silou je moc – moc pro moc.

Režie: Lukáš BURIAN.
Hrají: Lukáš BURIAN, Romana GOŠČÍKOVÁ, Milan ENEČEV, Alena ŠTRÉBLOVÁ / Tereza NEKUDOVÁ / Petra LUSTIGOVÁ, Petr HALÍČEK / Jan SZYMIK, Otto ROŠETSKÝ / Petr FRANĚK

Délka představení: 125 minut včetně přestávkyZbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 320 Kč
Čtvrtek 8. – neděle 11. března

ORLICKÁ MASKA
Krajská postupová přehlídka amatérského činoherního a hudebního divadla pro dospělé

Čtvrtý ročník přehlídky pořádané ve spolupráci Malé scény, DS Vicena a Klubcentra v Ústí nad Orlicí.

Podrobné informace o jednotlivých soutěžních představeních najdete na zvláštních plakátech.
Pondělí 12.

pátek 16. března
Vždy v 10:00 hodin
JARNÍ PRÁZDNINY S KINEM MÁJ

Kino Máj promítá i v průběhu jarních prázdnin. Filmové tituly jsou zaměřeny na děti a mládež. Hrajeme dopoledne za snížené vstupné. Více informací na plakátech Kina Máj.
Úterý 13. března
19:30 hodin
MILAN AL-ASHHAB – HOUSLOVÝ RECITÁL
 

KONCERT BYL ZRUŠEN, O NÁHRADNÍM TERMÍNU JEDNÁME

Milan Al-Ashhab - housle
Adam Skoumal - klavír

Milan Al-ashhab hraje na housle od pěti let. Po studiu teplické konzervatoře je od roku 2012 posluchačem AMU v Praze u profesora Ivana Štrause. Na svém kontě má mnoho ocenění z národních i mezinárodních soutěží, mj. také I. cenu a titul absolutního vítěze mezinárodní Kocianovy houslové soutěže z roku 2006 nebo 1. cenu v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v roce 2007. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky. Vystupoval jako sólista mnoha významných orchestrů.

Adam Skoumal má za sebou řadu koncertů nejen v Evropě, ale i v USA a v Japonsku. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, ale také se Slovenskou filharmonií či s Bamberskými symfoniky. Jako skladatel získal na soutěži Pražského jara 1998 se svojí kompozicí cenu za nejlepší provedení české soudobé skladby. Jeho Klavírní koncerty uvedly v roce 2006 Pražská komorní filharmonie a Jihočeská komorní filharmonie, kompozici Djinnia pro housle a klavír slyšeli v roce 2009 posluchači festivalu Pražské jaro.

V programu zazní díla skladatelů Dvořáka, Paganiniho, Milsteina, Ravela, Skoumala, Brahmse...Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 150 Kč

Sobota 17. března
15:00 hodin

NA KOUZELNÉM PALOUČKU
Loutkoherecká skupina Loudadlo

Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím na „kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.

Představení pro malé diváky.

Vstupné 70 Kč
Úterý 20.
a
středa 21. března
9:00 hodin
DĚTSKÁ SCÉNA
Oblastní přehlídka dětských recitátorů
Čtvrtek 22. března
19:00 hodin

ZÁHADNÁ A DRSNÁ NAMIBIE – POBŘEŽÍ KOSTER, DIAMANTY A ČERVENÍ ČERNOŠI
Cestopisná přednáška Kateřiny Motani

Červená Namibská poušť, unikátní přírodní poklady, život v poušti, pusté a obávané Pobřeží koster, kolonie lachtanů, diamanty a diamantová města, pouštní sloni, žirafy, nosorožci, damani a další africká zvířata, stromové aloe a jiné zvláštní rostliny, nadmíru zajímavé africké kmeny. Putování napříč nádhernou a záhadnou Namibií opepří veselé, napínavé, tragické i strašidelné příběhy.

Vstupné 100 Kč
Pátek 23. března
9:00 – 17:00 hodin
VELIKONOČNÍ JARMARK
Prodej tradičního velikonočního zboží
Pátek 23. března
19:30 hodin

ALLELUJA, SVATÁ NITUŠ
F. Hervé / H. Meilhac a A. Milhaud
DS Jirásek Nový Bydžov

Výpravná klasická opereta v úsporné verzi...
Slavná opereta Mamzelle Nitouche vznikla v roce 1883 jako posměšná parodie na tehdejší bombastickou operní tvorbu. Příběh o klášterní chovance Denise a Célestinovi, učiteli zpěvu, klášterním varhaníkovi a zároveň operetním autorovi, je vtipnou konfrontací tří rozdílných světů: kláštera, divadla a kasáren.

Režie:
Alexandr GREGAR j. h.

V titulní roli hraje a zpívá:
Pavlína STRNKOVÁ.

Dále také trochu hrají a zpívají:
Václav TLÁSKAL, Jiří VACEK, Petr KRULIŠ, Světlana VACKOVÁ, Jiří HRUŠKA, Daniel VŠETEČKA, Eva STAŇKOVÁ, Václav BIČIŠTĚ, Vladimír VŠETEČKA, Michal SKALICKÝ, Pavel KLEPAČ, Dana HRUŠKOVÁ, Eva STOKLASOVÁ, Eliška JECHOVÁ, Karolína OČENÁŠKOVÁ, Lukáš ŠANDA, Petr ARCHALOUS, Ján BALÁŽ a další...

Představení je zařazeno do přehlídky Orlická Thálie 2018

Délka představení: 140 minut včetně přestávkyZbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 170 Kč
Středa 28. března
10:00 hodin
KOCOUR V BOTÁCH
Loutkové divadlo Dokola

Uzavřené školní představení
Změna programu vyhrazena.
 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno