Nabídka pořadů • Říjen

Čtvrtek 5. října
SLAVNOSTNÍ VEČER
S UDÍLENÍM CEN MĚSTA A CEN STAROSTY MĚSTA

V hudebním programu vystoupí Adele Tribute, moderuje Jiří Zajíček.

Vstup zdarma
Pátek 6. října
až úterý 31. října
Zahájení 6. října
v 17:00 hodin

Foyer
ZÁBLESK
Výstava výtvarných prací Jany GOJNÉ a Bohuslavy LOCHMANOVÉ

Výstava je přístupná vždy v době konání akcí v Roškotově divadle.
Sobota 14. října

O KŘIŠŤÁLOVÉM SRDCI
„Není všechno zlato, co se třpytí“

Hlavní hrdinka příběhu, který uvede CziDivadlo, je dobrosrdečná a milá Alžbětka. Svoji starší sestru Agátu má upřímně ráda a vidí na ní jen to dobré. Chamtivá Agáta ji však stále sekýruje a ponižuje. Bětuška se zlobě a manipulaci neumí bránit a trvá to tak dlouho, dokud se nerozhodne změnit svůj osud k lepšímu. Je bohatství a moc zárukou štěstí? Jak se můžeme postavit proti lži a manipulaci? Jakou cenu má pro člověka láska a dobro?

Představení pro děti od 3 do 11 let.

Pondělí 16. října

LAPONSKEM NA LYŽÍCH I PĚŠKY
Cestopisná přednáška Pavly Bičíkové

Uslyšíte příběh o třítýdenní cestě Národním parkem Sarek, kam se na konci léta Pavla vydala jen ve dvou s batohem na zádech. Sarek je považován za poslední evropskou divočinu, kde místo cest, mostů a obydlí najdete nádherné hory, malebná údolí, ledovce, mokřady, divoké řeky a jezera. Místo lidí zde potkáváte divoká zvířata. A spíš než telefonní signál chytíte soba. Pochopíte zde, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše naslouchat a nechat se vést.

Úterý 17. října
TÓNY NAD MĚSTY
Tradiční koncert špičkových italských interpretů

Giorgio Matteoli – zobcová flétna
Michela Senzacqua – klavír
Johann Sebastian Bach / Georg Philipp Telemann / Hans Ulrich Staeps / Joannes
Collette / Malcolm Arnold...

Zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji a hodinu před začátkem koncertu u pokladny.

Středa 18. října

MRAVNOST – MARNOST
Divadlo EXIL
Zuzana Nováková, Marie Kučerová, spolupráce Saša Gregar

Kabaret plný prvorepublikových písniček inspirovaný filmem Mravnost nade vše. Proč kabaret? „Okouzleni poetikou i humorem prvorepublikových filmů si v Exilu hledáme cestu nejen k příběhu Mravnosti, ale k celé atmosféře té doby, písničkám i osudům hlavních hereckých představitelů. A tak se spolu s námi kromě filmového příběhu ocitnete chvílemi také ve zkušebně divadelního souboru, kde si o tom všem se třemi generacemi našich herců a hereček povídáme, zpíváme šlágry té doby a občas někdo i tančí, nebo se pokouší dokonce i stepovat,“ uvádí se v textu divadla Exil.

V režii Zuzany Novákové a Marie Kučerové hrají: Saša GREGAR, Jana TICHÁ, Simona KRAUSOVÁ, Kateřina PROUZOVÁ, Viktor TRNKA, Petr KUBÍK, Věra POJMANOVÁ / Jiřina MEJZLÍKOVÁ, Olga VETEŠNÍKOVÁ, Lukáš VAVREČKA.

Délka představení: 85 minut plus přestávka

Zbývající vstupenky v omezeném počtu v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny divadla.

Čtvrtek 19. října
KINO NASLEPO
Kino Máj Kino naslepo pokračuje! Po prázdninové přestávce opět promítáme s překvapením. Pro všechny nadšence netradičních zážitků, pro všechny, kteří nechtějí platit vstupné nutně v plné výši, ale podle toho, jak jim film sedne. Pro každého, kdo rád chodí do kina na kvalitní filmy.
Pondělí 23. října
8:15 a 10:00 hodin
SŮL NAD ZLATO
Divadelní agentura Praha

Uzavřená školní představení.
Neděle 29. října
PRODLOUŽENÁ TANEČNÍCH KURZŮ PRO MLÁDEŽ
Hudba: Betl Band Vysoké Mýto

Účastníci kurzů mají vstup zdarma po předložení průkazky,
pro ostatní platí vstupné 70 Kč.