Nabídka pořadů • Listopad

Předprodej vstupenek
v Informačním centru MěÚ, tel. 465 514 271.
Plakát k nahlédnutí
ve formátu PDF

(Stažení plakátu ZDE)
Prodej vstupenek na kulturní pořady
je v pokladně vždy 1 hodinu před začátkem pořadu.
 
Úterý 6. listopadu
19:30 hodin

 
MILAN AL-ASHHAB – HOUSLOVÝ RECITÁL

Milan Al-Ashhab – housle
Adam Skoumal – klavír

Milan Al-Ashhab hraje na housle od pěti let. Po studiu teplické konzervatoře je od roku 2012 posluchačem AMU v Praze u profesora Ivana Štrause. Na svém kontě má mnoho ocenění z národních i mezinárodních soutěží, mj. také I. cenu a titul absolutního vítěze mezinárodní Kocianovy houslové soutěže z roku 2006 nebo 1. cenu v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v roce 2007. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky. Vystupoval jako sólista mnoha významných orchestrů.
Adam Skoumal má za sebou řadu koncertů nejen v Evropě, ale i v USA a v Japonsku. Sólově vystupoval s většinou českých orchestrů, ale také se Slovenskou filharmonií či s Bamberskými symfoniky. Jako skladatel získal na soutěži Pražského jara 1998 se svojí kompozicí cenu za nejlepší provedení české soudobé skladby. Jeho Klavírní koncerty uvedly v roce 2006 Pražská komorní filharmonie a Jihočeská komorní filharmonie, kompozici Djinnia pro housle a klavír slyšeli v roce 2009 posluchači festivalu Pražské jaro.

V programu zazní díla skladatelů Dvořáka, Paganiniho, Milsteina, Ravela, Skoumala, Brahmse…Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 150 Kč
Středa 7. listopadu
18:00 hodin

 
ČESKOSLOVENŠTÍ LEGIONÁŘI 1914 - 1920
Československá obec legionářská

Před více než 100 lety vznikl v závěru první světové války samostatný československý stát. Nikdy by k tomu nedošlo nebýt československých legionářů v Rusku, Itálii a Francii, a také dobrovolníků v řadách americké, srbské a britské armády. Byl to výsledek svobodného rozhodnutí Čechů a Slováků, zahraničních krajanů a válečných zajatců, kteří zaměnili pohodlí domovů a relativní bezpečí zajateckých táborů za nebezpečné strádání a riskování života na válečných frontách. Československá armáda se zrodila dříve než československý stát a bez legií by tak nebylo samostatného Československa. Co bychom o legionářích měli vědět? A jak si je dnes připomínáme?

Vstupné 50 Kč
Pátek 9. listopadu
20:00 hodin

 
HUDBA PRAHA BAND
Support: The Kredenc


Hudba Praha band, pokračovatel Hudby Praha, která byla v totalitě následníkem zakazované kapely Jasná Páka.
Charakteristický souzvuk kytar bratří Zatloukalů, zakládajících členů skupin Jasná Páka a Hudba Praha, doplněný tradiční rytmikou – bubeníkem Ludvíkem „Emanem“ Kandlem a basovým kytaristou Jirkou Jelínkem, je zárukou původního soundu kapely. Zpěvák Zdeněk Hnyk, vokalistky Jarmila „Jamajka“ Koblicová a Lucie Jandová, spolu se saxofonistou Jakubem Doudou sestavu skvěle doplňují.
The Kredenc – skupina vznikla v roce 2014 jako revival kapely Creedence Clearwater Revival a John Fogerty. Tvoří ji samí ostřílení muzikanti: Zdenda Šípek (zpěv, kytara), Jirka Janovský (basa, zpěv), Pavel Janoušek (bicí, zpěv), Radek Kolář (kytara, zpěv), Petr Lexa (kytara) a Olda Koreček (klávesy, zpěv).

Koncert je na stání.

Vstupné v předprodeji 220 Kč, na místě v den koncertu 250 Kč
Sobota 10. listopadu
15:00 hodin

 
HONZA A ZAKLETÁ VÍLA
Divadlo Pohádka Praha

V pohádce Honza a zakletá víla ožívá neobyčejně obyčejný příběh, ve kterém se setkává několik divadelních technik - od klasické činohry, přes zpěvohru, pohybové divadlo, pantomimu až k černému divadlu. Výpravná malovaná scéna a kostýmy umocněné luminiscenčním prostředím, srozumitelný příběh a řada melodických písniček, to je už jen výčet ověřených praktik tvorby Divadla Pohádka.

pohádka pro děti

Vstupné 50 Kč
Sobota 17. listopadu
19:30 hodin

 
BEDŘICH SMETANA: THE GREATEST HITS
Jiří Janků, Petr Svojtka, Ivan Hlas, Jiří Janouch
Divadelní soubor Krakonoš Vysoké nad Jizerou

Hudební komedie o divadelním souboru, který musí pro finanční záchranu divadla nazkoušet představení sestavené ze všech devíti Smetanových oper. Vyhovět požadavkům zahraničního grantu a sestavit z klasikova celoživotního díla program na jeden večer však vůbec není snadné. Navíc pokud vás neúprosně tlačí čas…

Režie: Marie Brtková-Trunečková.
Hrají: Karel Bárta ml., Klaudie Blažková, Eliška Bochová, Jana Drozenová, Josef Hejral, Tomáš
Hellmuth, Eliška Holá, Jana Klímová, Jiří Líbal, Robert Nesvadba a další.
Hudba: Kateřina Gajdošová, Iveta Růtová, Jiří Trnka, Miloslav Vodseďálek, Pavlína Vodseďálková.

Délka představení: 140 minut včetně přestávky.

Čtvrté a poslední soutěžní představení Orlické Thálie 2018.Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Vstupné 170 Kč
Čtvrtek 22. listopadu
19:30 hodin

 
KAREL PLÍHAL – recitál

Ojedinělý hudebník, textař a poeta se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertní podia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové. Na Plíhalově koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra, a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění.

Koncert není vhodný pro děti do 12ti let.

Vstupné 220 Kč
Pátek 30. listopadu
19.30 hodin

Modrý salonek
VEČER PŘI CIMBÁLU

Cimbálová muzika FS Jaro hraje k tanci i poslechu.

Vstupné 80 Kč
Změna programu vyhrazena.
 
KLUBCENTRUM
Lochmanova 1400
562 01 Ústí nad Orlicí
tel.:   606 684 449
736 503 564
info@klubcentrum.cz
Předprodej:
Informační centrum
Sychrova 16
562 01 Ústí nad Orlicí

Otevírací doba:
pondělí 7 - 17 hod.
úterý 7 - 17 hod.
středa 7 - 17 hod.
čtvrtek 7 - 17 hod.
pátek 7 - 17 hod.
sobota 8 - 12 hod.
neděle zavřeno