Nabídka pořadů • Prosinec

Plakát

Neděle 3. prosince
ZAHÁJENÍ ÚSTECKÉHO ADVENTU 2017

Tradiční akce spojená se slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí. Vánoční jarmark neziskových organizací, vystoupení dětí ze ZŠ a MŠ Hylváty (15:15 hodin), Cecilská hudební jednota (16:15 hodin), fanfáry, slovo starosty, žehnání adventních věnců, rozsvícení vánočního stromu (17:00 hodin), Pošta pro Ježíška.
17:15 hodin Adventní koncert skupiny Žalman & Spol.
Pondělí 4. prosince
HVĚZDIČKA BETLÉMSKÁ

Hudební divadlo dětem

Uzavřené školní představení
Úterý 5. prosince
17:00hodin
UVĚDOMĚNÍ PROCITNUTÍ

Vernisáž výstavy děl Pavlíny Jonesové (olejomalby) a Josefa Sedláka (koláže). Hudební doprovod Jan Hupka – kytara, zpěv.
Výstava je přístupná vždy v době konání akcí v Roškotově divadle do 4.1.2018
Středa 6. prosince

PAPU PAPUA
Cestopisná přednáška Tomáše Kubeše

PAPU PAPUA - za lidojedy. Dobrodružná cesta do doby kamenné za posledními lidojedy a obyvateli divoké Papuy Nové Guiney, která má přinést odpověď na jednoduchou otázku: Praktikují různé kmeny Papuy ještě kanibalismus?

Středa 6.
čtvrtek 7. prosince
9:00 – 17:00 hodin
TRADIČNÍ VÁNOČNÍ TRHY
Sobota 9. prosince

MALOSTRANSKÁ ZIMNÍ POHÁDKA
Divadlo Matěje Kopeckého Praha

Co se stane se sněhuláky, když v předjaří začne hřát sluníčko a sníh se začne rozpouštět? Ve výpravné pohádce manželů Kopeckých uvidíte poetický příběh o přátelství a uslyšíte i spoustu pěkných písniček. O půlnoci ožijí tři sněhuláci, kteří se snaží vybojovat si mezi sebou místo na ulici. Nakonec je spřátelí zaběhnutý pejsek, kterému umetli košťaty cestu domů. (50 min., pro děti od 3 let)

Sobota 9. prosince
VĚNEČEK TANEČNÍCH KURZŮ

Hudba: Betl Band Vysoké Mýto

Vstupné: účastníci kurzů zdarma po předložení průkazu, ostatní 100 Kč
Pondělí 11. prosince

ODVOLÁNÍ
Bill C. Davis
Divadlo v Řeznické

Divadelní hra známého amerického dramatika se zabývá tématem nezávislosti jedince v tradičně fungující instituci. Tu zde zastupuje katolický seminář. Mladý posluchač se obrátí na populárního a věřícími velmi oblíbeného faráře o radu a pomoc. Začne však narážet nejen na církevní řád, ale především na zkostnatělost pozemských zástupců církve. Mark Dolson, student katolického semináře, který vstupuje na scénu jako rebelující „snílek a pošetilec“, je ochoten sám sebe i „kariéru“ kněze, pro svoje názory a ideály pravdy a čistoty, zničit. Tak to alespoň vidí jeho mentor otec Farley. My všichni máme volbu, zda zvolíme pohodlí a jistoty a budeme slepí k tomu, co se kolem nás děje, anebo v sobě kousek toho „pošetilce a snílka“ najdeme.
V režii Miroslava TÁBORSKÉHO hrají: Miroslav TÁBORSKÝ a Filip CÍL.

Délka představení: 90 minut

Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

Úterý 12. prosince
KONCERT KAPELY PONNY EXPRES

Zpívání u vánočního stromu se známou kapelou hrající tradiční country a bluegrass.
Středa 13. prosince
ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

Společné zpívání koled v projektu regionálních Deníků, v Ústí nad Orlicí s pěveckým sborem ALOU VIVAT. Letos již podruhé s „rozezpíváním“, které začne po čtvrt na šest navečer. V šest hodin pak odstartuje společné zpívání vybraných koled v rámci „celorepublikového sboru“, který se už několik let v jeden čas vytváří na mnoha místech Česka.
Čtvrtek 14. prosince
(ze středy na čtvrtek)

STARWARS: POSLEDNÍ Z JEDIŮ (3D)
PŮLNOČNÍ PREMIÉRA

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů.
Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie prožívají strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

Čtvrtek 14. prosince
KONCERT KAPELY PPS

Adventně laděné vystoupení ústeckého „elektroakustického bigbítku“ u vánočního stromu.
Pondělí 18. prosince

KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS

Akustické turné jednoho z nejvýraznějších zpěváků naší rockové scény a jeho kapely.

Vstupné: 280 Kč
Středa 20. prosince
KINO NASLEPO

V předvánočním čase promítáme opět s překvapením. Přijďte se pobavit a zasmát. Vstupenku nepotřebujete, vstupné se neplatí.

Při odchodu je na vás, jakou částkou film ohodnotíte.
Sobota 23. prosince

LOUSKÁČEK
ZÁZNAM BALETU

Již tradičně v čase vánočním přinášíme toto rodinné představení baletu moskevského Velkého divadla plné oslnivých kouzel. Louskáček je rozkošné vánoční představení pro celou rodinu, pohádka o holčičce Marušce a jejím kouzelném vánočním dárku – louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince. Balet na motivy pohádky E. T. A. Hoffmanna je symbolem vánoční atmosféry po celém světě.

Neděle 31. prosince
SILVESTR S HUDBOU A OHŇOSTROJEM NA NÁMĚSTÍ

K poslechu a silvestrovské pohodě zahraje kapela SMOKIE FOREVER, v 18:00 hodin bude odpálen slavnostní ohňostroj.