Nabídka pořadů • Prosinec

neděle 2. prosince
ZAHÁJENÍ ÚSTECKÉHO ADVENTU 2018
15:00 hodin prodejní jarmark škol a NNO Pardubického kraje
15:15 hodin MŠ u skřítka Jasánka – pásmo „Hudební žerty s čerty“
16:00 hodin folklorní soubor Jaro
17:00 hodin zahájení, rozsvícení vánoční výzdoby, žehnání věnců
17:15 hodin koncert skupiny FOLK TEAM
středa 5. prosince

ŠPANĚLSKO A PORTUGALSKO
Seznámíme vás s průběhem velmi pestré expedice po Pyrenejském poloostrově. V Barceloně nás ohromila zpívající Magická fontána, ve Valencii obří akvária s vodními živočichy všech oceánů a v Madridu jsme žasli nad býčími zápasy. Líbilo se nám v bílých vesničkách Andalusie i mezi opicemi na Gibraltaru. Navštívili jsme královské paláce, překrásné katedrály, ale také slavné fotbalové stadiony nebo výrobny pravé iberské šunky. Jeli jsme na nejvyšší horské dráze Evropy a kochali se výhledem na svahy plné vinic, ze kterých pochází věhlasné portské víno.

cestopisná přednáška Jiřího Máry

čtvrtek 6. prosince

RASPUTIN
Petr Abraham
Východočeské divadlo Pardubice

Příběh ambiciózního muže, jenž toužil po slávě a uznání. Chtěl ovládnout svůj osud, ten se však obrátil proti němu. Víc než polovina Rasputinova života je zahalena temnotou a jeho smrt se stala legendou. Píše se rok 1948 a Maria Rasputin pracuje na knize vzpomínek při příležitosti 30. výročí vyvraždění Romanovců, rodiny posledního ruského cara. Její otec Rasputin byl mystik, který hrál důležitou roli v životě Mikuláše II., jeho ženy carevny Alexandry Fjodorovn a mladého careviče Alexeje.
Rasputinův osud sledujeme v době, kdy je už znám jako „svatý“ muž, mívá nezřídka vidiny a stále častěji v sobě cítí božství. Jeho léčitelské schopnosti jsou známy široko daleko, on sám jim nerozumí, připadá si jenom jako nástroj Boha. Léčí careviče, ale nezůstává jenom u toho. Přemlouvá cara, aby nevstoupil do války, stává se nejbližším přítelem carevny Alix a získává politický vliv, čímž se leckomu zprotiví. Spousta lidí by záhy Rasputina nejraději odstranila. Zničit muže, jemuž je carská rodina bezvýhradně oddaná, se ale ukáže jako tvrdý oříšek.

V režii Petra Novotného: Ladislav Špiner, Petra Janečková, Tomáš Lněnička, Zdeněk Rumpík, Jana Ondrušková, Jindra Janoušková, Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Martin Mejzlík, Jiří Kalužný, Radek Žák, Milan Němec, Alexandr Postler a další…

Délka představení: 170 minut bez přestávky.

Zbývající vstupenky v předprodeji a hodinu před začátkem představení u pokladny.

pondělí 10. prosince

VÁNOČNÍ KONCERT EVY URBANOVÉ
a Barocco sempre giovane

Sopranistka Eva Urbanová patří k největším českým operním hvězdám. Dvakrát byla oceněna Cenami Thálie za Kostelničku v Janáčkově Její pastorkyni, získala kanadskou cenu Dory Mavor Moore za ztvárnění téže role v inscenaci v Torontu či americkou cenu Grammy za nahrávku Famous Opera Arias. Na tutéž cenu byla nominována i její nahrávka Fibichovy Šárky s dirigentem Charlesem Mackerrasem. V roce 2003 byla Eva Urbanová jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francouzské republiky.

Barocco sempre giovane (Baroko stále mladé) je komorní soubor složený ze špičkových mladých českých hudebníků. Původně se specializoval na interpretaci skladeb vrcholného baroka, dnes však jeho repertoár obsahuje skladby všech slohových období, včetně hudby 21. století. Soubor je zván na významné domácí i zahraniční hudební festivaly, jeho koncerty vysílaly televizní i rozhlasové stanice, nahrává na CD a pořádá vlastní abonentní řady koncertů. Barocco sempre giovane spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Zvláštní pozornost věnuje spolupráci s mladými umělci, laureáty významných mezinárodních soutěží, zejména s vítězi soutěží Pražského jara, soutěže Fritze Kreislera ve Vídni, královny Alžběty v Bruselu, Bachovy soutěže v Lipsku a Čajkovského soutěže v Moskvě.

úterý 11. prosince
a středa 12. prosince
9:00 – 17:30 hodin
VÁNOČNÍ ŘEMESLNÝ JARMARK
úterý 11. prosince
JAKUB DRYML

koncert zpěváka a kytaristy kapely Amélia
středa 12. prosince
ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

společné zpívání koled s pěveckým sborem ALOU VIVAT
čtvrtek 13. prosince
PONNY EXPRES

koncert kapely hrající tradiční country a bluegrass
sobota 15. prosince

JAROSLAV UHLÍŘ: HODINA ZPÍVÁNÍ VE ZVĚŘINCI

Za klavírního doprovodu autora hudby Jaroslava Uhlíře zazní nejen písně ze známých pohádek Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Tři Veteráni, ale i písně nové z TV pořadu Hodina zpěvu, na kterých si publikum může vyzkoušet své pěvecké schopnosti. Hodina zpěvu „naživo“ je navíc ozvláštněna zvukovými minitesty, kdy diváci podle krátkých ukázek rozeznávají různá zvířata a mohou si o nich pohovořit. Pořad končí směsí starších i novějších písní autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák, kterou završuje – tak jako v TV podobě – píseň Není nutno.
písničkový pořad pro malé i velké uši

pondělí 31. prosince
SILVESTR NA NÁMĚSTÍ
16:00 hodin koncert skupiny BROKY FRANTIŠKA KANEČKA (československý pop-rock s humorem)